شماره  ۷–۸۸۳۳۸۶۰۶ (۰۲۱)

معرفی

شرکت کشت و صنعت قارچ پارس شهریار در سال ۱۳۷۰ با هدف فعالیت در زمینه پرورش قارچ دکمه ای و صنایع و فعالیت های مرتبط با آن و با چشم انداز "قارچ از مزرعه تا چنگال" تأسیس شد، و فارم مرکزی پرورش قارچ دکمه ای آن در حال حاضر با ظرفیت تولید ۲۰۰۰ تن در سال در حال تولید است و با راه اندازی واحد صنایع تبدیلی تخصصی قارچینو و هم چنین رستوران قارچینو جهت عرضه غذاهای قارچی در کنار فارم پرورش قارچ پارس شهریار، امروزه به چشم انداز "قارچ از مزرعه تا چنگال" دست یافته است.

گواهینامه های بین المللی

با تمرکز بر کیفیت محصولات تولیدی، این شرکت از سال ۱۳۸۹ اقدام به استقرار سیستم مدیریت کیفیت در قالب استاندارد بین المللی ISO 9001:2008 نموده و در همان سال موفق به اخذ گواهینامه مزبور از TUV آلمان گردید. علاوه بر گواهینامه فوق، این شرکت در راستای طرح مشتری مداری، در سال ۱۳۹۰ اقدام به استقرار سیستم رضایت مندی مشتری در قالب گواهینامه بین المللی ISO 10002:2004 نمود و در همان سال موفق به اخذ گواهینامه مذکور از ASYS اسپانیا گردید. بدین ترتیب این شرکت به عنوان اولین دریافت کننده این گواهینامه ها در صنعت پرورش قارچ کشور شناخته می شود.

افتخارات

از افتخارات این شرکت می توان به معرفی شرکت به عنوان تولید کننده برتر استان تهران در سال ۱۳۸۵، ۱۳۹۲، ۱۳۹۳ و ۱۳۹۷ و هم چنین انتخاب آن به عنوان تولید کننده نمونه ملی (کشوری) در سال ۱۳۹۷ و انتخاب چندین دوره به عنوان برند برتر از نگاه مصرف کنندگان قارچ در سال های مختلف و نیز کسب جایزه دکتر هدایت در جشنواره علوم و صنایع غذایی در سال ۱۳۹۰ اشاره کرد.

هم چنین این شرکت در جهت بهبود کیفیت تولید و بهینه سازی فرآیند تولید، در سال ۱۳۸۸ موفق به اختراع دستگاه اختلاط دورانی کمپوست قارچ خوراکی (Mushroom Composting Rotary Mixer) گردیده است.